Bacuna: "Heb vaak gehoord dat ze daar last van hebben gehad"

Leandro Bacuna
Leandro Bacuna Foto: © Pro Shots

Leandro Bacuna keerde in de herfst van zijn carrière terug naar FC Groningen om de club zo snel als mogelijk terug te helpen naar de Eredivisie. Dat lukte gelijk in zijn eerste seizoen, iets wat Bacuna blij maakte. 

In gesprek met Voetbal International reageert Bacuna op de vraag of hij had gedacht dat de weg naar de Eredivisie een stuk gemakkelijker zou verlopen. Bacuna: "Hmm, moeilijk om te zeggen. De jongens die hier al zaten kwamen natuurlijk wel uit een heel slecht seizoen en ik heb vaak gehoord dat ze daar wel last van hebben gehad. Ik heb het daar regelmatig met Joey Pelupessy over gehad, hoe we dat gevoel van vorig seizoen er bij iedereen uit konden krijgen. De trainer kwam er ook geregeld op terug en we kregen in de zomer een soort mental coach bij de groep, die veel met de jongens aan de slag is gegaan en veel met iedereen heeft gesproken."

Deze investering is niet voor niks geweest. "Alles in een poging ervoor te zorgen dat de juiste cultuur, de juiste mindset weer terug zou keren. Dat heeft even tijd nodig gehad, maar is uiteindelijk wel goed opgepakt. Toen er ook nog wat veranderingen in het team werden doorgebracht, begon het te lopen", besluit Bacuna.

Lees meer:
0 reacties
Agenda
za
8/02
FC Groningen
20:00
NEC Nijmegen
za
15/02
Willem II
21:00
FC Groningen
za
1/03
FC Groningen
20:00
FC Twente
za
8/03
Feyenoord
18:45
FC Groningen
zo
16/03
FC Groningen
14:30
Fortuna Sittard
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
12 PEC Zwolle 21 -6 24
13 Willem II 21 -6 23
14 Heracles Almelo 21 -13 21
15 FC Groningen 21 -13 21
16 Sparta Rotterdam 21 -10 20
17 RKC Waalwijk 21 -19 14
18 Almere City 20 -32 10
Bekijk de hele stand