Bacuna: "Ik vond het team toen wel heel jong worden, eerlijk"

Leandro Bacuna
Leandro Bacuna Foto: © Pro Shots

FC Groningen kende een goed seizoen, waarin het uiteindelijk promotie wist af te dwingen. Het was ook het jaar van de comeback van Leandro Bacuna, die als routinier de ploeg aan de hand nam. Voorin was het echter een jong koppel met de namen Romano Postema, Thom van Bergen, Luciano Valente en Jorg Schreuders.

Bacuna vertelt tegenover Voetbal International over het viertal. "Ik vond het team toen wel heel jong worden, moet ik eerlijk zeggen. En dat vind ik nu overigens nog steeds, dat we wel een heel jong team hebben. Maar die jongens voorin hebben zich wel bewezen en hebben het natuurlijk fantastisch gedaan voor ons. Als jonge jongen speel je nog met veel bravoure, zonder angst om fouten te maken: dat had ik ook toen ik net mijn debuut had gemaakt. Voor komend seizoen komt er nu meer druk bij kijken. Kunnen die jonge jongens het ook op een hoger niveau, gaan ze het straks weer doen voor ons?"

Ook kijkt Bacuna vooruit. "Natuurlijk is het wel een grote stap, van de Keuken Kampioen Divisie naar de Eredivisie. Feyenoord-uit, in de halve finale van het afgelopen bekertoernooi, die wedstrijd heeft absoluut veel vertrouwen gegeven, al moeten we natuurlijk nog afwachten of dat eenmalig was of dat we dit een heel seizoen kunnen opbrengen. Dat gaan we zien. Ik heb daar in ieder geval wel vertrouwen in. Daarbij moet ik wel zeggen dat ik denk dat het geen kwaad kan als er nog wat extra ervaring aan de selectie zou worden toegevoegd", besluit hij.

Lees meer:
0 reacties
Agenda
za
15/02
Willem II
21:00
FC Groningen
za
1/03
FC Groningen
20:00
FC Twente
za
8/03
Feyenoord
18:45
FC Groningen
zo
16/03
FC Groningen
14:30
Fortuna Sittard
za
29/03
NAC Breda
16:30
FC Groningen
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
12 PEC Zwolle 21 -6 24
13 Willem II 22 -6 24
14 Heracles Almelo 22 -11 24
15 FC Groningen 21 -13 21
16 Sparta Rotterdam 21 -10 20
17 RKC Waalwijk 21 -19 14
18 Almere City 20 -32 10
Bekijk de hele stand