Been lovend over speler FC Groningen: "Wát een werk verzette hij"

Mario Been
Mario Been Foto: © Pro Shots

FC Groningen boekte afgelopen weekend een belangrijke overwinning op NEC. De ploeg won met 2-1 en pakte daarmee cruciale punten in de strijd om lijfsbehoud. De wedstrijd kende een spannend verloop, vooral nadat FC Groningen ruim een half uur met tien man op het veld stond na een rode kaart voor Thijmen Blokzijl.

Voormalig trainer en analist Mario Been nam na de wedstrijd twee spelers van FC Groningen op in zijn elftal van de week in De Telegraaf. Doelman Etienne Vaessen kreeg lof voor zijn cruciale rol in de overwinning. "Etienne Vaessen van FC Groningen staat op doel, omdat hij enorm belangrijk was voor de drie punten tegen NEC", aldus Been. "Zeker in dat laatste, ruime half uur waarin ze met tien man kwamen te staan door die rode kaart (Thijmen Blokzijl, red.), verrichtte hij nog een aantal geweldige reddingen. Hij heerste echt in de zestien, omdat hij dat ook echt dúrft."

Naast Vaessen viel ook Thom van Bergen op bij Been. De aanvaller speelde een sterke wedstrijd en bekroonde zijn optreden met een doelpunt. "Thom van Bergen van FC Groningen krijgt ook een plekje. Wát een werk verzette die jongen, helemaal in z’n eentje voorin ditmaal. Hij maakte daarmee ruimtes voor de mensen om zich heen, zie Luciano Valente, waarna hij uiteindelijk zelf de 2-0 maakte. Hij was constant aanspeelbaar, altijd in beweging en daardoor dreigend, waardoor hij echt een plaag was voor NEC."

Lees meer:
0 reacties
Agenda
za
29/03
NAC Breda
16:30
FC Groningen
wo
2/04
Feyenoord
20:00
FC Groningen
za
5/04
FC Groningen
20:00
PSV
zo
13/04
FC Utrecht
12:15
FC Groningen
wo
23/04
FC Groningen
20:00
Heracles Almelo
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
6 AZ 25 16 44
7 Go Ahead Eagles 26 7 44
8 Fortuna Sittard 26 -11 32
9 FC Groningen 25 -9 31
10 SC Heerenveen 26 -14 31
11 NEC Nijmegen 26 0 29
12 NAC Breda 26 -16 29
Bekijk de hele stand