Danny Makkelie fluit FC Groningen-duel: "Mag hem niet overkomen"

Danny Makkelie
Danny Makkelie Foto: © Pro Shots

Danny Makkelie leidt komende zondag de wedstrijd tussen FC Twente en FC Groningen. De toparbiter kreeg de laatste weken de nodige kritiek. Met name na de laatste wedstrijd tussen Heracles Almelo en NAC Breda moest Makkelie het ontgelden nadat hij besloot om Lewis Holtby niet van het veld te sturen.

Makkelie staat de boek als de beste scheidsrechter van Nederland, maar oud-arbiter Roelof Luinge vraagt zich af of dat nog zo is. "Ik verbaas me erover dat Danny zo wisselvallig fluit in de Eredivisie", zegt Luinge in gesprek met De Telegraaf. "Ik vind dat Serdar Gözübüyük momenteel Danny voorbij is op basis van zijn prestaties."

De oud-scheidsrechter, die 845 wedstrijden in het betaald voetbal leidde, was vooral verbaasd over het optreden van Makkelie bij zijn laatste duel tussen Heracles Almelo en NAC Breda. "Ik vond het onbegrijpelijk dat hij bij Heracles - NAC geen rode kaart gaf voor zo'n gevaarlijke tackle met een gestrekt been. Dat is gewoon duidelijk rood. Ik begrijp ook niet, waarom de VAR zich niet heeft gemeld. Je moet als scheidsrechter natuurlijk niet te vaak dit soort wedstrijdbepalende fouten maken, want de belangen zijn groot."

Ook Reinold Wiedemeijer, die achttien jaar actief was in het betaald voetbal, is duidelijk over het optreden van Makkelie bij Heracles - NAC. "Voor die schop van Holtby moet hij natuurlijk rood geven. Dit mag hem niet overkomen. Je vraagt je dan af hoe het mogelijk is. Is hij dan minder scherp voor een wedstrijd als Heracles-NAC? En je hebt ook nog een VAR. Vindt Robin Hensgens het als aankomende scheidsrechter lastig om iemand als Danny naar het scherm te roepen?"

Zet in op Nederland tegen Japan!

Het Nederlands elftal begint zondagavond aan het WK met de poulewedstrijd tegen Japan. Zet € 10 in op de wedstrijd en krijg € 50 aan Free Bets bij BetMGM! (Bonus 24+)

Lees meer:
0 reacties