Derksen pleit voor verandering in Eredivisie: "Goed initiatief"

Johan Derksen
Johan Derksen Foto: © BSR Agency

Johan Derksen zou het een goed initiatief vinden om voormalige profvoetballers op te leiden tot scheidsrechter. Dat liet hij weten bij Vandaag Inside.

Aanleiding voor dit onderwerp is dat Danny Koevermans niet mag doorstromen naar het betaald voetbal. De Snor vindt het juist een goed idee om voormalig voetballers in het betaald voetbal te laten fluiten. De KNVB vindt ex-profvoetballers echter te oud. Dat vindt Derksen geen goed argument. “Dat is een slecht punt van de KNVB. Een ex-voetballer die gaat fluiten, vind ik een heel goed initiatief.”

Door de leeftijd van ex-profs is het traject om scheidsrechter in het betaald voetbal te worden te lang. Daarvoor heeft Derksen wel een oplossing. “Ex-spelers moet je de kans geven in recordtempo door te stromen naar het betaald voetbal. Dan zul je zien dat heel veel mensen dat na hun carrière willen gaan doen.” Hij wijst erop dat dit ook voor spelers die trainer willen worden, wordt gedaan.

De Snor vindt het in elk geval een goed idee om ex-voetballers de kans te geven om in het betaald voetbal te fluiten. “Als ik zie wat voor Hansworsten, die totaal het spelletje niet aanvoelen, in het betaald voetbal rondlopen, dan is er best behoefte aan ex-voetballers,” aldus Derksen.

Lees meer:
0 reacties
Agenda
za
15/02
Willem II
21:00
FC Groningen
za
1/03
FC Groningen
20:00
FC Twente
za
8/03
Feyenoord
18:45
FC Groningen
zo
16/03
FC Groningen
14:30
Fortuna Sittard
za
29/03
NAC Breda
16:30
FC Groningen
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
12 Willem II 22 -6 24
13 PEC Zwolle 22 -8 24
14 Heracles Almelo 22 -11 24
15 FC Groningen 22 -12 24
16 Sparta Rotterdam 22 -13 20
17 RKC Waalwijk 22 -14 17
18 Almere City 21 -31 13
Bekijk de hele stand