Dick Lukkien: "Dat hoort erbij als je als club hogerop wil"

Dick Lukkien
Dick Lukkien Foto: © Pro Shots

In een interview met Voetbal International geeft Dick Lukkien aan dat de kans groot is dat Tika de Jonge ook zondag tegen Feyenoord in de basis staat. De Zeeuw doorliep ooit de jeugdopleiding van de Rotterdammers. Daarnaast gaat oefenmeester in op de concurrentiestrijd binnen zijn ploeg.

De coach sprak over Tygo Land, die in de laatste twee wedstrijden de plek van aanvallende middenvelder David van der Werff overnam en als nummer 10 speelde. "Tygo moet de strijd aangaan, waarbij we weten dat hij ook iets hoger op het veld kan spelen", vertelt Lukkien. "Zo zien we hem niet, als een 10, maar hij zou het wel kunnen. Tygo is enorm comfortabel aan de bal. Een beetje à la Dave Kwakman, zeg maar."

En dan is Hernes er dus ook nog. "Maar die moeten we nog wel echt even de tijd geven', vervolgt de oefenmeester. "Het is gewoon mooi dat we veel smaken hebben, dat we nu de tools hebben om ook te wisselen. We hebben vier goede middenvelders, die allemaal wel wat andere wapens hebben en met elkaar de concurrentie aan moeten gaan. Dat maakt iedereen ook weer beter."

"Ik vind dat je wel kan zien aan Tika en Stije dat Tygo er is. Dat is ook logisch; zij zullen nu ook weer moeten. Dat hoort erbij als je als club hogerop wil. En verder weten we dat we ook te maken zullen krijgen met blessures en schorsingen, dus we zullen iedereen hard nodig hebben", aldus Lukkien.

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
25/01
FC Groningen
14:30
Fortuna Sittard
za
31/01
Sparta Rotterdam
21:00
FC Groningen
zo
8/02
FC Groningen
16:45
PSV
za
14/02
FC Groningen
21:00
FC Utrecht
zo
22/02
FC Twente
12:15
FC Groningen
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
2 Feyenoord 19 20 36
3 Ajax 19 11 34
4 NEC Nijmegen 18 15 32
5 FC Groningen 19 5 31
6 FC Twente 19 7 29
7 Sparta Rotterdam 19 -10 29
8 AZ 18 2 28
Bekijk de hele stand