Ex-FC Groninger Sørloth bereikt bizarre statistieken in Madrid

Alexander Sørloth
Alexander Sørloth Foto: © BSR Agency

Alexander Sørloth kan terugkijken op een cijfermatig topseizoen bij Atletico Madrid. De oud-spits van FC Groningen maakte twintig doelpunten in de competitie. 

Sørloth kwam afgelopen weekend tegen Girona als invaller in de ploeg en scoorde gelijk een hattrick. Daarmee schaarde de 29-jarige Noor zich achter Kylian Mbappe (31), Robert Lewandowski (25) en Ante Budimir (21) bij de topscorer van La Liga. Dat terwijl Sørloth lang niet alles speelt in zijn debuutseizoen in Madrid. Sørloth is de eerste speler deze hele eeuw in LaLiga die in één seizoen tien doelpunten of meer maakte als invaller: 12.

De aanvaller heeft in de competitie iets minder dan negentig minuten nodig voor een doelpunt. Van alle spelers met meer dan duizend speelminuten in dit La Liga-seizoen is het maar drie spelers gelukt om onder de grens van gemiddeld honderd minuten per goal te komen. Naast Sørloth zijn dat Real Madrid-ster Kylian Mbappé (94 minuten) en Girona-speler Cristhian Stuani (96 minuten). 

Lees meer:
0 reacties