Faber hamert op 'focus': ''Deze situatie vergt veel van ieders geduld''

Focus, dat is momenteel het toverwoord bij FC Groningen, als we trainer Ernest Faber moeten geloven. De oefenmeester zegt zelf uit ervaring niet zo snel in paniek te raken, maar geen invloed te hebben wat 'de buitenwereld' doet. Termen als 'taken uitvoeren', 'dichtbij jezelf blijven' en 'je niet laten afleiden' voeren dan ook de boventoon deze week op het trainingsveld van FC Groningen in voorbereiding op het belangrijke duel in Nijmegen tegen NEC, komende zaterdag.

“Die focus, daar gaat het in het topvoetbal om", zegt Faber in Voetbal International. "Dat is niet makkelijk, hoor, want iedereen wordt beïnvloed door dingen van buitenaf. Emoties van supporters, vrienden en familie, de druk van media, het speelt allemaal mee. De spelers van nu hebben het ook een stuk moeilijker dan wij vroeger. Ze staan bijna continu in verbinding met de buitenwereld."

De coach zelf houdt zich zoveel mogelijk afzijdig van die wereld. "Ik zit zelf niet in Twitterland of op Facebook, maar zelfs ik krijg genoeg mee van alle emoties die nu spelen. Bij mijn verhaal en manier van trainen blijven, is daarom juist nu essentieel. Als ik ineens andere dingen ga doen, geef ik tegenstrijdige signalen af en gaat het geheid mis."

"Ik ben verdediger geweest, heb op school wis- en scheikunde gehad, dus ik ben het gewend in structuren te denken", blijft Faber dichtbij zichzelf. "Dat doe ik ook als het wat minder gaat. Ik zie op trainingen ook te veel goede dingen om nu in paniek te raken. Maar het zou wel prettig zijn als we meer wedstrijden gaan winnen. Deze situatie vergt veel van ieders geduld."

Lees meer: