FC Groningen komt met duidelijke reactie: "Onacceptabel en verboden"

Vuurwerk voor de Derby van het Noorden
Vuurwerk voor de Derby van het Noorden Foto: © BSR Agency

FC Groningen is absoluut niet blij met de vuurwerkactie die voorafgaand aan FC Groningen - SC Heerenveen (2-1) gehouden werd. De Derby van het Noorden begon iets later door rookontwikkeling. 

De supporters van FC Groningen hadden een sfeervol begin van de derby georganiseerd met een spandoek en vuurwerk. Dat laatste kan echter op afkeuring van de club rekenen. "Het afsteken van vuurwerk past daar niet bij, is absoluut onacceptabel en verboden", schrijft de club dinsdagochtend in een statement op de clubsite. 

De Trots van het Noorden is intern een onderzoek begonnen naar hoe het vuurwerk is binnengekomen en heeft de hulp van de Task Force van de KNVB ingeschakeld om de identiteit van personen te achterhalen die betrokken waren bij het afsteken van het vuurwerk.

Ook werden er na de openingstreffer van SC Heerenveen bekers op het veld gegooid. "Hoewel FC Groningen de rivaliteit en emoties begrijpt en een speler van SC Heerenveen ogenschijnlijk provocerend langs de tribune liep om zijn treffer te vieren, keuren wij het gooien van voorwerpen af. Hiermee worden de regels overtreden en was een tijdelijke staking het gevolg", klinkt het. Drie personen zijn geïdentificeerd, uit het stadion gezet en worden uitgenodigd voor een gesprek met de club. 

Lees meer:
0 reacties