FC Groningen ontwijkt financieel debacle: "Omzet is verrassend hoog"
Tom Knipping heeft de financiële huishouding van FC Groningen bekeken. Er is verlies gemaakt, maar de Trots van het Noorden hoeft niet terug te kijken op een rampzalig boekjaar.
"FC Groningen maakt verlies. Maar het verlies valt nog mee een jaar na de degradatie. De omzet is eigenlijk verrassend hoog", zegt Knipping bij Voetbal International. "Ze hebben meer dan 20 miljoen verdiend in de Keuken Kampioen Divisie. Dat is vier miljoen meer dan ze zelf hadden begroot. Maar ze hebben ook twee miljoen meer uitgegeven dan dat ze zelf hadden begroot, namelijk 25 miljoen."
"Ze kwamen een kleine vijf miljoen tekort, terwijl ze uitgingen van zeven miljoen", vervolgt Knipping. "Dat is een vrij groot verschil. Ze hadden ook een klein positief transfersaldo. Ze kwamen uit op een verlies van rond de drie miljoen", zegt Knipping. "Het verlies valt te overzien. FC Groningen had nog een eigen vermogen van rond de twaalf miljoen."