FC Groningen toekomst matig: "Zijn de slag aan het verliezen"

Frank van Mosselveld
Frank van Mosselveld Foto: © Pro Shots

FC Groningen betaalt ieder jaar een ontzettend hoge som voor de kosten van haar stadion. Frank van Mosselveld baalt daar flink van en legt uit hoe dat kan. 

"FC Groningen was er zelf bij toen de afspraken over Euroborg werden gemaakt. Er was toen een reden voor. Oorspronkelijk wilde FC Groningen zelf het stadion bouwen, maar één voor twaalf was er geen geld", zegt Van Mosselveld bij Voetbal International. "Toen heeft de gemeente een lening verstrekt en is de club gaan huren. De huurprijs en onderhoudskosten zijn elk jaar geïndexeerd. Stel dat je hypotheek meer dan twintig jaar lang wordt geïndexeerd, dan betaal je je huis een paar keer. Dat is waar we nu tegenaan gaan lopen."

"We zitten in een totaal ander speelveld dan twintig jaar geleden, waarbij deze constructie ons afremt. De tendens is juist dat clubs hun stadion in eigen beheer nemen", weet hij. "Enerzijds willen ze dat om de lasten te verlagen, anderzijds om investeringen te doen in het stadion zodat ze de inkomsten kunnen verhogen."

"Andere clubs hebben het stadion kunnen kopen, ook omdat gemeenten dan af zijn van het risico dat ze een gebouw bezitten waarbij ze afhankelijk zijn van één huurder. Hier is het al jarenlang een groot discussiepunt met de gemeente. We zijn in dit opzicht de slag aan het verliezen", weet hij. "Concreet: we verdienen bij FC Groningen zeven miljoen meer dan bij NAC Breda, maar hebben dezelfde spelersbegroting. Dat is eigenlijk te gek voor woorden."

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
23/11
FC Groningen
16:45
PEC Zwolle
zo
30/11
Ajax
20:00
FC Groningen
vr
5/12
Excelsior
20:00
FC Groningen
za
13/12
FC Groningen
18:45
FC Volendam
zo
21/12
Go Ahead Eagles
14:30
FC Groningen
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
3 AZ 12 7 24
4 Ajax 12 5 20
5 FC Utrecht 12 6 19
6 FC Groningen 12 0 19
7 NEC Nijmegen 12 9 18
8 FC Twente 12 2 16
9 Go Ahead Eagles 12 1 16
Bekijk de hele stand