FC Groningen treedt met vrouwenploeg toe tot de Eerste Divisie

FC Groningen-logo in de Euroborg
FC Groningen-logo in de Euroborg Foto: © Pro Shots

FC Groningen treedt komend seizoen toe tot de Vrouwen Eerste Divisie. De competitie onder de Azerion Vrouwen Eredivisie zal dan uit zestien clubs bestaan. De eerste elftallen kunnen via de promotie-/degradatieregeling deelname aan de Vrouwen Eredivisie afdwingen.

Momenteel zijn er twaalf betaald voetbalorganisaties (BVO’s) actief in de Vrouwen Eredivisie. Sinds dit seizoen biedt de nieuwe promotie-/degradatieregeling tussen de Eredivisie en de Eerste Divisie een directe route naar de hoogste betaald voetbalcompetitie in Nederland. Vanaf komend seizoen maken De Graafschap, NAC Breda, Sparta en FC Groningen kans om naar de Eredivisie te promoveren.

FC Groningen is al sinds 2021 bezig met de vrouwentak. De Trots van het Noorden heeft dit seizoen een trainingsgroep en een MO17-team, dat in competitieverband speelt. De eerste selectie van komend seizoen zal bestaan uit een combinatie van zelf opgeleide speelsters, aangevuld met (regionaal) gescoute voetbalsters van buitenaf, aldus FC Groningen.

Lees meer:
0 reacties
Agenda
za
29/03
NAC Breda
16:30
FC Groningen
wo
2/04
Feyenoord
20:00
FC Groningen
za
5/04
FC Groningen
20:00
PSV
zo
13/04
FC Utrecht
12:15
FC Groningen
wo
23/04
FC Groningen
20:00
Heracles Almelo
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
6 AZ 25 16 44
7 Go Ahead Eagles 26 7 44
8 Fortuna Sittard 26 -11 32
9 FC Groningen 25 -9 31
10 SC Heerenveen 26 -14 31
11 NEC Nijmegen 26 0 29
12 NAC Breda 26 -16 29
Bekijk de hele stand