FC Groningen vergeet zichzelf te belonen tegen Go Ahead Eagles

Stefan Ingi Sigurdarson (Go Ahead Eagles) in duel met Thijmen Blokzijl (FC Groningen)
Stefan Ingi Sigurdarson (Go Ahead Eagles) in duel met Thijmen Blokzijl (FC Groningen) Foto: © BSR Agency

FC Groningen is er zaterdagavond niet in geslaagd om het veldoverwicht tegen Go Ahead Eagles in drie punten om te zetten. De ploeg van trainer Dick Lukkien was het grootste deel van de wedstrijd de bovenliggende partij, maar kwam niet verder dan een 0-0 gelijkspel. Vlak voor tijd kregen de Groningers de deksel nog bijna op de neus.

Het duel in de Euroborg begon met een opmerkelijk oponthoud. Vlak voor de aftrap moest doelman Etienne Vaessen plotseling nog van tenue wisselen. Nadat de sluitpost na enkele minuten was teruggekeerd in een rood keepersshirt, kon de bal alsnog gaan rollen.

Eenmaal begonnen trok de thuisploeg het initiatief direct naar zich toe. FC Groningen dicteerde het spel in de eerste helft, maar slaagde er niet in om de dominantie uit te drukken in de score. Beide ploegen zochten dan ook met de brilstand op het bord de kleedkamers op.

Ook na de thee bleef het spelbeeld onveranderd: Groningen was de bovenliggende partij, al leverde het aanvallende overwicht maar weinig écht grote doelkansen op. Dick Lukkien zag zijn ploeg in de slotfase de duimschroeven verder aandraaien. Vlak voor tijd leek invaller Tika de Jonge de ban te breken, maar hij wist het net niet te vinden.

Aan de andere kant was het oppassen voor de tegenstoten van de bezoekers. Go Ahead Eagles, waar Dean James in de 70e minuut zijn rentree maakte en daarmee de welbekende 'paspoortgate' afsloot, loerde nadrukkelijk op de counter. Dat werd de Groningers in de blessuretijd bijna nog fataal toen Finn Stokkers een enorme kans kreeg, maar het bleef uiteindelijk 0-0.

Doe mee aan het WK-spel van FCGFans!

Het WK begint op donderdag 11 juni in de Canada, de Verenigde Staten en Mexico. Hoe ver gaat Oranje komen? Doe mee aan het WK-spel van FCGFans op Scorito!

Lees meer:
0 reacties