FC Groningen verwikkelt in miljoenenstrijd: "Praktisch gelijk"

FC Groningen-logo in de Euroborg
FC Groningen-logo in de Euroborg Foto: © Pro Shots

Volgens de laatste berekeningen staat volgend seizoen 114,5 miljoen euro aan tv-gelden op het menu om uitgedeeld te worden onder de Eredivisie-clubs. Tom Knipping van Voetbal International zocht uit hoeveel onder andere FC Groningen ontvangt.

Hoe het geld wordt verdeeld? De prestaties in de laatste tien jaar zijn leidend. De eindklassering in de Eredivisie wordt elk seizoen vertaald in een puntenscore (achttien punten voor de eerste plaats, zeventien punten voor de tweede plaats, enzovoort). Recente prestaties tellen zwaarder dan oudere resultaten. Daarom is het de laatste weken van dit seizoen extra spannend.

"Vooral de directies van FC Groningen en Heracles Almelo zullen de laatste weken nog gespannen op het ereterras bivakkeren. Ze staan praktisch gelijk op de tienjarenranglijst. De ploeg met de beste eindsprint, pakt plek negen. Inzet: vier ton. Aanzienlijke bedragen die daar neerkomen op het jaarsalaris voor een topspeler. Wat dat betreft boekte de ploeg van Dick Lukkien vorige week een kostbare 4-1 overwinning in een directe confrontatie. Achter Heracles zijn Fortuna Sittard, Go Ahead Eagles en NEC nog verwikkeld in een nek-aan-nek-race om tv-tonnen", zo schrijft Knipping.

Pos  Club         Punten      Bedrag

8 (8)  Sparta Rotterdam     448     5,56 miljoen

9 (10) FC Groningen     358     4,66 miljoen

10 (9) Heracles Almelo    357     4,26 miljoen

11 (12) Fortuna Sittard     336     3,98 miljoen

12 (16) Go Ahead Eagles    319     3,70 miljoen

13 (11) NEC          304     3,47 miljoen

14 (13) PEC Zwolle         241     3,38 miljoen

15 (14) Willem II         213     3,35 miljoen

16 (-)  Excelsior       113     3,30 miljoen

17 (18) NAC Breda         69     3,23 miljoen

18 (-)  FC Volendam      58     3,17 miljoen

*Uitgaande van degradatie Almere City, RKC Waalwijk en promotie Excelsior.

Lees meer:
0 reacties