Freriks blikt terug op FC Groningen: ''Dat verschil vond ik te groot''

Tim Freriks maakt afgelopen jaar zijn debuut voor FC Groningen. Hij viel in in de uitwedstrijd tegen PSV en even leek het erop alsof hij een basis plaats af kon dwingen. Helaas voor Freriks was de terugval groot en voetbalt hij aankomend seizoen bij amateurclub OFC.

''Ik heb me in Groningen enorm ontwikkeld als voetballer, maar ook behoorlijk zware periodes meegemaakt'', zo begint Freriks, die in Groningen in een gastgezin moest wonen, in het Noordhollands Dagblad.  ''Wie mij kent, weet dat zoiets niks voor mij is. Hoe aardig die mensen ook waren, het bleef een vreemde omgeving waarin ik me niet thuis voelde.''

Na een paar goede invalbeurten werd hij officieel aan de selectie toegevoegd, maar aangezien FC Groningen in zwaar weer zat qua resultaten kwamen er in de winterstop maar liefst zes nieuwe spelers. ''Ik moest terug naar het tweede in de derde divisie en dat verschil vond ik te groot. Tussentijds kon ik naar Jong Utrecht in de eerste divisie en dat vond ik een mooi niveau er tussenin.''

Zijn avontuur bij Jong FC Utrechte pakte echter ook niet uit zoals hij had gehoopt. ''Ik begon op de bank, viel een paar keer goed in en voor mijn gevoel werkte ik toe naar een basisplaats.'' Maar toen kampte Freriks met fysieke klachten, waardoor hij niet kon spelen. ''Ik heb lange tijd problemen met mijn darmen gehad. Dat is nu redelijk onder controle, maar het was voor mij wel een reden om even een stapje terug te doen. Ik ben nog niet klaar met profvoetbal. Als ik mijn niveau haal, komt dat hopelijk vanzelf weer'', besluit de spits.

Lees meer: