'Het was destijds haat en nijd, ludieke acties''

FC Groningen gaat zondag op bezoek in SC Heerenveen in De Derby van het Noorden. Het belang van de wedstrijd is onder beide supporterskampen in de laatste jaren afgenomen, stelt sportverslaggever Elwin Baas. 

"Het was destijds haat en nijd, ludieke acties. Het wordt allemaal wel minder", zegt Baas in gesprek met RTV Noord. "Laten we eerlijk zijn: bij Heerenveen staan niet heel veel Friezen meer in de basis en bij Groningen ook maar één of twee Groningers. Het leeft een stuk minder."

Roelof de Vries van Omrop Fryslân sluit zich aan bij de woorden van zijn collega-journalist en wijst ook de reden aan. "Die conclusie trekken we al een aantal jaren. Heerenveen-Cambuur, dat is dé derby in Friesland. Dat is echt haat en nijd. Zo erg als Ajax-Feyenoord en misschien nog wel erger. Een wedstrijd tegen Groningen is meer bijzonder dan een wedstrijd tegen Roda JC, dat wel. Maar meer is het ook niet."

Toch kijken beide heren reikhalzend uit naar de wedstrijd. "Ik kijk uit naar het duel Kobayashi-Doan. Twee Japanners op de Nederlandse velden, heerlijk!", besluit Baas. 

 

Lees meer: