Jong Oranje en Valente stunten en verslaan Jong Portugal met tien man

Jong Oranje juicht
Jong Oranje juicht Foto: © Pro Shots

Jong Oranje heeft zich gekwalificeerd voor de halve finale van het EK Onder 21. Door een goal van Ernest Poku wist Oranje met tien man te winnen. Luciano Valente moest in de tweede helft het veld verlaten voor Bjorn Meijer.

Na een kleine twintig minuten stond Jong Oranje, dat tot dan toe het grootste deel van het balbezit had, al met tien man op het veld. AZ-speler Ruben van Bommel kreeg zijn tweede gele kaart na een onbesuisde overtreding, waarbij het saillante detail is dat hij twee minuten ervoor zijn eerste had gekregen. Oranje moest daardoor verder met tien man.

Vervolgens maakt Devyne Rensch een overtreding in het strafschopgebied waar na inmenging van de VAR een penalty voor wordt gegeven. De Portugese sterspeler Quenda schiet deze echter op de paal, waardoor de stand gelijk blijft.

Een uur lang blijft Portugal aanzetten om de 1-0 te maken, maar deze valt maar niet. Jong Oranje weet hier nagenoeg niks tegenover te zetten, totdat Poku invalt. Na een goede pass van invaller Bjorn Meijer omspeelt hij de keeper van de Portugezen waarna hij een kleine tien minuten voor tijd de 0-1 maakt. Hier blijft het bij, waardoor Jong Oranje naar de halve finale van het EK gaat. 

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
21/12
Go Ahead Eagles
14:30
FC Groningen
za
10/01
FC Groningen
21:00
NAC Breda
zo
18/01
SC Heerenveen
12:15
FC Groningen
zo
25/01
FC Groningen
14:30
Fortuna Sittard
za
31/01
Sparta Rotterdam
21:00
FC Groningen
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
2 Feyenoord 16 21 34
3 Ajax 16 10 29
4 NEC Nijmegen 16 14 28
5 FC Groningen 16 3 26
6 AZ 15 4 25
7 FC Twente 16 5 24
8 FC Utrecht 16 6 23
Bekijk de hele stand