Klompe prijst verdediging FC Groningen: "Hij was onzichtbaar"

Tieme Klompe
Tieme Klompe Foto: © BSR Agency

Voormalig Eredivisie-speler Tieme Klompe, die in het verleden uitkwam voor SC Heerenveen en kortstondig voor FC Groningen, is positief over het optreden van zijn oude club tegen FC Twente. In zijn column voor Dagblad van het Noorden stelt Klompe dat de Groningers het verdiend punt pakten tegen de Tukkers.

Volgens Klompe had FC Groningen de organisatie goed staan, met name in de as van het veld. Hij wijst daarbij op de rol van het centrale verdedigingsduo en de middenvelders in het uitschakelen van Twente-speler Sem Steijn, de huidige topscorer van de Eredivisie. "Het beste voorbeeld van de goede onderlinge afstemming was dat de topscorer van de eredivisie, Sem Steijn, niet gevaarlijk werd. Het centrale duo Hjalmar Ekdal en Thijmen Blokzijl dekte om en om scherp door op de aanvallende middenvelder als dat moest."

Ook de verdedigende bijdrage van de middenvelders droeg volgens Klompe bij aan het neutraliseren van Steijn. "Als dat niet gebeurde zorgden middenvelders Stije Resink (sterker en sterker) en Tika de Jonge (soms ongelukkig aan de bal) ervoor dat Steijn niet bereikbaar was. In dat blok van vier Groningers was Steijn onzichtbaar en week hij ook uit naar de zijkant. Een teken dat je de zaakjes in het midden op orde hebt."

Lees meer:
0 reacties
Agenda
za
13/12
FC Groningen
18:45
FC Volendam
zo
21/12
Go Ahead Eagles
14:30
FC Groningen
za
10/01
FC Groningen
21:00
NAC Breda
zo
18/01
SC Heerenveen
12:15
FC Groningen
zo
25/01
FC Groningen
14:30
Fortuna Sittard
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
3 NEC Nijmegen 14 13 24
4 AZ 14 4 24
5 Ajax 14 6 23
6 FC Groningen 15 0 23
7 FC Utrecht 14 6 21
8 FC Twente 14 3 20
9 Fortuna Sittard 14 -2 18
Bekijk de hele stand