Kwakman begrijpt niks van Groningen-transfer: "Dat kan toch niet"

Hans Hateboer maakte op jonge leeftijd vanuit FC Groningen de overstap naar de Italiaanse subtopper Atalanta Bergamo. De back van FC Groningen was volgens Kees Kwakman destijds niet bijzonder technisch begaafd, maar de scouts van de Italianen hadden het niet mis: acht jaar lang blonk hij uit in Zuid-Europa.

"Ik trainde tijdelijk bij FC Groningen mee omdat ik een aantal weken geen club had. Hans Hateboer zat toen bij Jong Groningen. Daarna ging hij al vrij snel weg. Toen dacht ik: dat kan toch niet. Bij een positiespel stond Hateboer in het midden, zeg maar", zegt Kwakman lachend bij ESPN.

Hij is onder de indruk van het oog van scouts. "Zij kijken naar hem en denken: deze jongen heeft een geweldige mentaliteit. Hij is snel en gaat als de brandweer en hij is 19, 20 jaar. Daar zit rek in en ze halen hem op. Dat is ontzettend knap dat ze dat soort dingen zien, want je moet ook nog in de toekomst kijken en dat is het moeilijkste van scouten."

Lees meer:
0 reacties