Luciano Valente duidelijk: "Verder nooit wat gehoord van de KNVB"

Luciano Valente
Luciano Valente Foto: © BSR Agency

Bij FC Groningen maakte Luciano Valente (21) al langer indruk, maar door zijn sterke prestaties van de afgelopen weken valt hij nu ook op bij de rest van Nederland. De vraag die steeds vaker opduikt: als hij ooit international wordt, kiest hij dan voor Italië of Nederland?

Valente zelf heeft een duidelijke band met Italië, ondanks dat hij in Nederland is geboren. "Ik ben dan wel niet in Italië geboren, maar heb wel veel met het land. We gingen er vroeger altijd heen op vakantie en het karakter van de mensen daar spreekt me heel erg aan. Het is heel warm; in Nederland is het toch wat stijver allemaal," vertelt hij tegenover Voetbal International

Zijn connectie met het Zuid-Europese land werd ook opgemerkt door de Italiaanse bond. "Toen ik een jaar of zestien, zeventien was, kreeg ik een bericht vanuit de Italiaanse bond dat ik voor de Italiaanse ploegen zou mogen uitkomen. Dan moest ik wel even een paspoort regelen. Dat hebben we gedaan, waarna ik een paar maanden later direct werd opgeroepen voor Italië Onder-19."

De keuze voor Italië was dan ook een praktische. Vanuit Nederland heeft hij namelijk nooit een serieuze uitnodiging ontvangen. "Vaak krijg ik de vraag waarom ik niet voor Nederland speel, maar het is heel eenvoudig: die optie is er nooit geweest. Ik heb een keer bij een Future-elftal gezeten, maar heb verder nooit wat gehoord van de KNVB," legt Valente uit. Toch betekent dat niet dat hij Oranje geen warm hart toedraagt. "Natuurlijk vind ik dat jammer: ik ben er trots op om Nederlander te zijn en zou graag voor mijn land willen uitkomen. Qua voetbal ligt me dat ook wat beter dan Italië, denk ik. Jong Oranje is zeker een doel voor mij, ja, maar dat geldt net zo goed voor Jong Italië."

Voor nu blijft de toekomst nog open. Valente is blij met de kansen die hij krijgt en wacht rustig af hoe zijn interlandcarrière zich ontwikkelt. "Het mooiste zou zijn als ik een keer een keuze moet maken, maar die keuze is er nu niet: dan is het ook niet realistisch om daarover na te denken. Ik ben er trots op om voor Italië te spelen en zou ook trots zijn om voor Nederland te spelen, zo simpel is het. We zullen zien of het er ooit van gaat komen."

Lees meer:
0 reacties
Agenda
za
29/03
NAC Breda
16:30
FC Groningen
wo
2/04
Feyenoord
20:00
FC Groningen
za
5/04
FC Groningen
20:00
PSV
zo
13/04
FC Utrecht
12:15
FC Groningen
wo
23/04
FC Groningen
20:00
Heracles Almelo
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
6 AZ 25 16 44
7 Go Ahead Eagles 26 7 44
8 Fortuna Sittard 26 -11 32
9 FC Groningen 25 -9 31
10 SC Heerenveen 26 -14 31
11 NEC Nijmegen 26 0 29
12 NAC Breda 26 -16 29
Bekijk de hele stand