Lukkien erkent: "Dat is veel te weinig, maar lastig te verklaren"

Dick Lukkien
Dick Lukkien Foto: © Pro Shots

FC Groningen is dichtbij de veilige middenmoot, maar ook de lagere plekken zijn niet ver weg. De verschillen zijn ontzettend klein in de Eredivisie. Zaterdagavond gaat de ploeg van Dick Lukkien op bezoek bij Willem II. 

Van de 24 punten die FC Groningen tot nu toe behaalde, werden er 19 veroverd in de eigen Euroborg. In uitwedstrijden wil het dus minder lukken. "Het is duidelijk dat we op vreemde bodem onderpresteren", erkent Lukkien in gesprek met het Dagblad van het Noorden. "Vijf punten in uitwedstrijden is te weinig. Waar het aan ligt is niet altijd even makkelijk te verklaren. Je mist uit natuurlijk sowieso de steun van een volle Euroborg. In je eigen stadion voel je je het lekkerst."

"Hoe dan ook, we werken er in ieder geval hard aan om de tendens te keren", vervolgt hij. "Ik vind dat we in de meeste uitwedstrijden een hoger niveau hadden kunnen halen. Het begint altijd met goed voetbal. Dan neemt de kans op een goed resultaat toe, ook in uitduels. Daar gaan we voor. We zullen buitenshuis meer punten moeten gaan halen om ons beter te positioneren op de ranglijst."

Lees meer:
0 reacties
Agenda
za
29/03
NAC Breda
16:30
FC Groningen
wo
2/04
Feyenoord
20:00
FC Groningen
za
5/04
FC Groningen
20:00
PSV
zo
13/04
FC Utrecht
12:15
FC Groningen
wo
23/04
FC Groningen
20:00
Heracles Almelo
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
6 AZ 25 16 44
7 Go Ahead Eagles 26 7 44
8 Fortuna Sittard 26 -11 32
9 FC Groningen 25 -9 31
10 SC Heerenveen 26 -14 31
11 NEC Nijmegen 26 0 29
12 NAC Breda 26 -16 29
Bekijk de hele stand