Meer dan 20 fouten ondanks VAR: "Een utopie dat het naar nul kan"

Bas Nijhuis bij Ajax - FC Groningen
Bas Nijhuis bij Ajax - FC Groningen Foto: © Pro Shots

Manager scheidsrechterszaken van de KNVB, Raymond van Meenen, kijkt met gemengde gevoelens terug op het afgelopen seizoen in de Eredivisie. Hoewel hij over het algemeen tevreden is, plaatst hij ook kritische kanttekeningen. In 306 wedstrijden werden 21 onjuiste beslissingen genoteerd, ondanks de aanwezigheid van de VAR.

"Dat zijn er 21 te veel. Maar het is een utopie dat het naar nul kan", zegt hij bij ESPN. "Scheidsrechters blijven mensen en er is altijd ruimte voor interpretatie. De fouten die zijn gemaakt, horen ook bij het vak. Je kunt discussiëren over een strafschop na hands, een rode kaart bij een tackle of een ingreep van de VAR. We zijn weggebleven van grote spelregelfouten of situaties waarvan het hele land zegt: hoe kan dit?"

Vorig jaar werd aangegeven dat de VAR terughoudender moest zijn met ingrepen. Volgens Van Meenen is de samenwerking tussen scheidsrechter en VAR inmiddels verbeterd. "De rolverdeling tussen de scheidsrechter en de VAR gaat steeds beter. De VAR heeft de lat inderdaad hoger liggen. Zij vragen zich steeds af: is het een duidelijke fout? Dan grijp ik in. Is dat niet zo, of twijfel ik, dan laat ik de beslissing aan de scheidsrechter."

Zet in op Noorwegen tegen Engeland!

Donderdagavond staat de kraker in de kwartfinale op het WK tussen Noorwegen en Engeland op het programma. Zet € 10 in op de wedstrijd en krijg € 50 aan Free Bets bij BetMGM! (Bonus 24+)

Lees meer:
0 reacties