Nijland bedacht slimme constructie bij transfer: "Soms geluk hebben"

Hans Nijland in Kropswolde
Hans Nijland in Kropswolde Foto: © Pro Shots

Voormalig algemeen directeur Hans Nijland van FC Groningen blikt met een glimlach terug op de transfer van Virgil van Dijk. De verdediger, opgeleid bij Willem II en groot geworden in Groningen, leverde de club uiteindelijk een miljoenenbedrag op, dankzij een slimme zet tijdens de onderhandelingen met Celtic.

"Die Schotten begonnen om een uur 's middags al aan de whiskey," herinnert Nijland zich tegenover ESPN over het moment dat hij met technisch directeur Henk Veldmate naar Glasgow reisde om de deal rond te maken. "Ik ben normaal niet vies van een alcoholische versnapering, maar ik moest nog even het koppie erbij houden."

Tijdens de onderhandelingen over de transferwaarde liepen de meningen uiteen. "Henk Veldmate en ik kwamen tot 4 miljoen euro, maar in de onderhandeling kwamen we niet boven de 2,7 miljoen euro uit," aldus Nijland. "Ik wilde dat die transfer hoe dan ook door zou gaan, dus bedong een doorverkooppercentage van 10-15%. Hij deed het fantastisch bij Celtic, maar je moet ook een beetje geluk hebben in je leven."

Dat 'geluk' kwam in de vorm van de gebroeders Koeman, die destijds aan het roer stonden bij Southampton. "Toen verscheen het nieuws dat Southampton geïnteresseerd zou zijn in Virgil van Dijk, maar de club pakte nog niet door," zegt Nijland. "In een telefoontje met Ronald bevestigde hij de interesse in de verdediger, maar hij had de zaken uitstekend door: 'Je hebt zeker een doorverkooppercentage voor Van Dijk?' vroeg hij me lachend."

En dat bleek cruciaal. Op de slotdag van de transferperiode volgde het verlossende telefoontje. "Ronald belde me op en vertelde me dat ik een wijntje kon opentrekken met mijn vrouw. De transfer van Van Dijk naar Southampton was in kannen en kruiken voor 17 miljoen euro."

Lees meer:
0 reacties