Pourier weggestuurd bij FC Groningen: "Snappen er niks van daar"

Marshelon Pourier
Marshelon Pourier Foto: © Hoogeveen TV

Op zijn vijftiende moest Marshelon Pourier zijn droom om profvoetballer te worden noodgedwongen opzij zetten. Niet vanwege blessures, schoolresultaten of motivatie. Nee, de reden dat hij werd weggestuurd bij FC Groningen? Hij was te klein.

Voor Henk Mulder, sidekick bij het populaire programma Tikkie Breed, is het in ieder geval onbegrijpelijk. Wanneer hij het verhaal hoort, verslikt hij zich bijna in zijn koffie. "Te klein? Te gek voor woorden dit. Waanzin ten top!" roept Mulder. "De beste voetballers van de wereld zijn allemaal klein. Kleine voetballers ontwikkelen zich anders. Kijk naar Messi, Cruyff en Maradona. Echt, dit zegt alles over zo’n betaaldvoetbalclub. Ze snappen er wer-ke-lijk niks van daar!"

Mulder, die zelf jarenlang langs de lijn stond bij amateurclubs en menig jong talent heeft zien doorbreken, weet als geen ander hoe belangrijk het is om verder te kijken dan alleen fysieke kenmerken. "Voetbal is geen gewichtheffen. Het gaat om techniek, inzicht, lef. En juist kleine spelers hebben vaak een voorsprong in die aspecten. Maar blijkbaar kijken ze bij FC Groningen liever naar centimeters dan naar potentie."

Inmiddels speelt Pourier in de 4e divisie bij Hoogeveen, waardoor de kans is dat hij het betaalde voetbal alsnog haalt vrij klein is.

Lees meer:
0 reacties