Ron Jans: "Dat was het meest vreselijke jaar in mijn carrière"

Ron Jans
Ron Jans Foto: © BSR Agency

Ron Jans heeft aangekondigd te zullen stoppen als hoofdtrainer. De oefenmeester van FC Utrecht stond liefst acht seizoenen onder contract bij FC Groningen, maar zwaaide ook de scepter in het Abe Lenstra Stadion.

"Ik had ook ooit na zes jaar FC Groningen gezegd dat ik nooit trainer van Heerenveen zou worden", vertelt Jans aan Voetbal International. "Daar word je dan aan herinnerd als je er toch heen gaat. Het tweede jaar in Friesland hebben we top gepresteerd en Europees voetbal gehaald, met een recordaantal doelpunten, Bast Dost werd topscorer met 32 goals."

"Maar het eerste seizoen Heerenveen vond ik het meest vreselijke jaar in mijn carrière", gaat de afzwaaiende hoofdtrainer verder. Waarom? "Het bestuur met Yme Kuiper was toen al aan de kant gezet en Robert Veenstra werd algemeen directeur. Hij kwam niet uit de voetballerij. Er kwamen allerlei vervelende mechanismen op gang."

"We hadden te veel spelers en we waren de meest gezonde club van de Eredivisie. Maar dat bleek ineens niet meer zo te zijn. De salarissen waren veel te hoog. Die spelersgroep was moeilijk. Het is de enige selectie waarmee het mij niet is gelukt om er een eenheid van te maken. Althans in dat eerste jaar", aldus Jans.

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
25/01
FC Groningen
14:30
Fortuna Sittard
za
31/01
Sparta Rotterdam
21:00
FC Groningen
zo
8/02
FC Groningen
16:45
PSV
za
14/02
FC Groningen
21:00
FC Utrecht
zo
22/02
FC Twente
12:15
FC Groningen
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
2 Feyenoord 19 20 36
3 Ajax 19 11 34
4 NEC Nijmegen 18 15 32
5 FC Groningen 19 5 31
6 FC Twente 19 7 29
7 Sparta Rotterdam 19 -10 29
8 AZ 18 2 28
Bekijk de hele stand