'Toen nam ik gelijk een seizoenkaart bij FC Groningen''

Het is vandaag exact vijftig jaar geleden dat Feyenoord als eerste Nederlandse club de Europacup 1 wist te winnen. Theo Buissink uit Groningen was bij die historische finale in Milaan en kan zich die dag nog goed herinneren.

"Woensdag 6 mei 1970. De Cup. Ik was erbij. Wat een feest", vertelt de 68-jarige Buissink in gesprek met het Dagblad van het Noorden. "De euforie die ontstond na de tweede goal. Iedereen om me heen stond te huilen van vreugde. Ik ook. Het was zo mooi."

Toch miste Buissink het winnende Feyenoord-doelpunt van Ove Kindvall. "Ik werd flink afgeleid door een Italiaanse schone die met me aan het flirten was." Helaas kon hij geen afscheid van haar nemen, want de Feyenoord-fans moesten gelijk de bus in. "Van de terugreis weet ik helemaal niets meer. Wel dat ik bij thuiskomst compleet kapot was."

"Toen ik in 1972 weer in Groningen kwam wonen, nam ik gelijk een seizoenkaart bij FC Groningen", vervolgt Buisink. Hij is de club door heel Europa nagereisd, maar vergeet die ene historische Feyenoord-dag nooit meer. "Wat een tijd", aldus Buissink.

Lees meer: