Twente-speler schrok: ''Ik voelde me gewoon niet veilig''

Godfried Roemeratoe debuteerde dit seizoen in de Eredivisie bij FC Twente. Zijn eerste uitwedstrijd speelde hij daarna in het Noordlease stadion van FC Groningen. Dat was er volgens Roemeratoe een bijzondere.

Een week daarvoor moest zijn ploeg tegen PSV. "Mijn debuut in de Eredivisie, tegen PSV, zal ik nooit vergeten", blikt Roemeratoe terug in Voetbal International. "Het was direct een confrontatie met de harde werkelijkheid. Ik stond eerst op Gastón Pereiro en later in de wedstrijd op Steven Bergwijn. Poeh, dat is duel wel niveau. Ik liep een keer tegen Bergwijn op, boem, één boek spieren. Eredivisie-voetbal is zó anders..."

Toen wachtte het duel in Groningen. "Achteraf moest ik wennen aan het hele ritueel van een uitduel. Vooraf in een hotel, eten, slapen, eten, wedstrijdbespreking", zegt de middenvelder. "En daarna ook nog eens in een stadion dat ik niet kende, met vijandig publiek. Ik werd overweldigd door alle indrukken en alles wat er gebeurde, ik voelde me die dag gewoon niet veilig."

Lees meer:
Agenda
zo
23/11
FC Groningen
16:45
PEC Zwolle
zo
30/11
Ajax
20:00
FC Groningen
vr
5/12
Excelsior
20:00
FC Groningen
za
13/12
FC Groningen
18:45
FC Volendam
zo
21/12
Go Ahead Eagles
14:30
FC Groningen
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
3 AZ 12 7 24
4 Ajax 12 5 20
5 FC Utrecht 12 6 19
6 FC Groningen 12 0 19
7 NEC Nijmegen 12 9 18
8 FC Twente 12 2 16
9 Go Ahead Eagles 12 1 16
Bekijk de hele stand