Vaessen hard aangepakt: "Ik vond het machteloos en respectloos"

Etienne Vaessen stond na afloop van FC Groningen tegen Fortuna Sittard volop in de schijnwerpers. Niet vanwege een redding of een fout, maar door zijn felle uitspraken over de speelstijl van de Limburgers. Zijn woorden zorgden voor veel ophef op sociale media en waren aanleiding voor een uitgebreide discussie bij Radio Noord.
FC Groningen verloor in Euroborg met 1-2 en direct na het laatste fluitsignaal sprak een zichtbaar geïrriteerde Vaessen met verslaggever Stefan Bleeker. De doelman richtte zijn pijlen vooral op de manier waarop Fortuna Sittard voor de dag kwam. "Waarschijnlijk hebben ze de kwaliteiten niet om te voetballen. Ik zou niet voor zo’n ploeg willen spelen. Dan wil je je contract verscheuren. Ga gewoon lekker voetballen man!", zei de Brabantse keeper.
De woorden van Vaessen zorgden voor verdeeldheid aan tafel bij Radio Noord. Paul Zweverink was duidelijk niet te spreken over het optreden van de doelman. "Kijk, het is prachtig voor journalisten dat er zo’n speler is die zo uit z’n bol kan gaan. Maar ik was het totaal met hem oneens: ik vond het machteloos en respectloos van Vaessen", aldus de analist.
Stefan Bleeker keek er heel anders tegenaan en kon de uitbarsting juist wel waarderen. "Ik kan er wel van genieten. Het is leuk dat je iemand voor de microfoon hebt die gewoon wat zegt. Hij heeft een andere mening dan de meeste mensen en zat redelijk hoog in zijn emoties. Het hoort misschien niet zo en het is misschien niet zo netjes, maar ach, ik kan er ook wel van genieten."
Volgens Bleeker hoort dit soort emotie bij het voetbal. "Ik vind het leuk dat-ie dit doet lak heeft aan reacties. Hij weet natuurlijk ook wel dat mensen hier weer wat van gaan vinden. Als we elke keer dat iemand wat zegt, heel erg over die persoon heen gaan vallen, wordt het er niet spannender en sprankelender op na wedstrijden. Dus ja, ik vind het wel leuk."
Zweverink vond echter dat Vaessen zijn frustratie bij de verkeerde partij neerlegde. "Hij moet niet kritisch zijn op Fortuna, maar kritisch zijn op zijn eigen ploeg. Groningen komt voor en gaat vanaf dat moment een beetje hooghartig op het veld lopen, waardoor ze zelf twee keer Fortuna in staat stellen om een doelpunt te maken wegens slap en niet geconcentreerd verdedigen."
Volgens Zweverink speelde Fortuna simpelweg het spel dat past bij de ploeg van trainer Danny Buijs. "Ja, en je weet hoe Fortuna is. Buijs zet een betonmolen op het veld en FC Groningen is vanaf dat moment verzopen in het cement van Fortuna. Zij hebben na de 1-1 de wedstrijd in de greep gekregen en nooit meer losgelaten. Dát is het ware verhaal."

Blokzijl trots op FC Groningen: "Dat is wel een compliment waard"

Van Bergen: "Het viel daarna een beetje stil in de kleedkamer"

'Lars Veldwijk weet van geen ophouden en tekent contract in Azië'

Jorg Schreuders richt zich op: "Voor mij is dat ook groot"

KNVB maakt scheidsrechter bekend voor Go Ahead Eagles - FC Groningen

Lukkien trots op FC Groninger: "Enorme complimenten naar hem"

"Etienne Vaessen is natuurlijk zelf een heel vervelende kwast"

FC Groningen-supporters pakken voetbalschuur aan: "Nieuwe look"

Speelschema bekend: FC Groningen speelt derby op zaterdagavond

Ramiz Zerrouki baalt na gelijkspel tegen FC Groningen: "Pijnlijk"

Leon ten Voorde: "Die goal van Groningen had niet mogen tellen"

Driessen haalt uit naar FC Groningen-speler: "Irritant mannetje"

Van Mosselveld onthult: "We waren nog bezig met een middenvelder"

FC Groningen-reserves verliezen doelpuntrijk duel van SC Cambuur

Van Bergen maakt grote indruk: "Die ontwikkeling slaat nergens op"

Vaessen krijgt kritiek na clash met Weghorst: "De meest irritante"

Jans had ruzie met collega: "Kan nooit lang kwaad op je blijven"

Twijfel over rol Schreuders: "Vraag is of-ie daar blijft staan"

Land ziet eigen kwaliteit terug tegen Twente: "Wil ik vaker doen"

SAMENVATTING | FC Groningen en FC Twente moeten de punten delen

FC Groningers dolden Younes Taha: "Hij onderging het als een man"

"Ik heb zelden zo’n leuke wedstrijd gezien als Groningen - Twente"

FC Groningen gaat in oefenduel met minimaal verschil onderuit

Ron Jans duidelijk over rel: "De nuance is gewoon ver weg..."

Kwakman ziet FC Groningen ontsnappen: "Daarom wint FC Twente niet"

Mario Been prijst FC Groninger: "Hij herstelde zich knap"

Lukkien geniet van topwedstrijd: "Voetbal zoals het bedoeld is"

Jorg Schreuders blinkt uit na kritiek: "Dat merkte ik na PSV"

Weghorst over FC Groningen: "Ik had nog een appeltje te schillen"

Van den Brom geeft FC Groningen compliment: "Wel van genoten"

Ramiz Zerrouki baalt na gelijkspel tegen FC Groningen: "Pijnlijk"

Jans had ruzie met collega: "Kan nooit lang kwaad op je blijven"

SAMENVATTING | FC Groningen en FC Twente moeten de punten delen

Lukkien geniet van topwedstrijd: "Voetbal zoals het bedoeld is"

Vaessen fileert Twente-speler: "Slaat laatste weken een beetje door"

SAMENVATTING | FC Groningen verliest thuis van Fortuna Sittard









