Vaessen onterecht gestraft? "Deze kaart moet geseponeerd worden"

Etienne Vaessen
Etienne Vaessen Foto: © BSR Agency

Anco Jansen vindt dat Etienne Vaessen onterecht rood heeft gekregen donderdagavond. De doelman van FC Groningen moest tegen Sparta Rotterdam van het veld vanwege hands. 

Vaessen kwam ver uit zijn doel, maar hield de bal tegen met zijn hand en kreeg daar een directe rode kaart voor. Geen goede beslissing, oordeelt Jansen. "Wij hebben het geluk dat je het langzaam kan bekijken. Dan zie je dat zijn beweging met zijn arm al onderweg is", merkt de analist op. "Daarna komt de bal op zijn heup en raakt hij 'm met zijn arm."

Janssen vindt de rode kaart een veel te zware straf. "Omdat de bal, op het moment dat hij 'm met zijn arm raakt, al in voorwaartse richting is. Er is dan geen sprake van een doorgebroken speler", oordeelt hij. "Ik vind dat deze rode kaart geseponeerd moet worden." Zoals het er nu uit ziet moet Vaessen de wedstrijd tegen FC Twente missen zondag. 

Lees meer:
0 reacties
Agenda
vr
5/12
Excelsior
20:00
FC Groningen
za
13/12
FC Groningen
18:45
FC Volendam
zo
21/12
Go Ahead Eagles
14:30
FC Groningen
za
10/01
FC Groningen
21:00
NAC Breda
zo
18/01
SC Heerenveen
12:15
FC Groningen
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
5 Ajax 14 6 23
6 FC Utrecht 14 6 21
7 FC Twente 14 3 20
8 FC Groningen 14 -2 20
9 Fortuna Sittard 14 -2 18
10 Go Ahead Eagles 14 -1 17
11 SC Heerenveen 14 -1 17
Bekijk de hele stand