Van bankzitter naar sleutelspeler: Tika de Jonge zit in de lift

Dies Janse en Tika de Jonge
Dies Janse en Tika de Jonge Foto: © BSR Agency

Tika de Jonge voelt zich door de toegenomen concurrentie alleen maar sterker worden en geeft Dick Lukkien voorlopig geen reden om iets te veranderen op het middenveld. Eerder bestonden er nog twijfels over zijn kwaliteiten, maar die zijn inmiddels wel weggenomen.

Eerder waren er nog twijfels over De Jonge, vooral omdat hij overkwam uit de Keuken Kampioen Divisie. Veel volgers van de club verwachtten niet dat hij direct een rol van betekenis kon spelen in de Eredivisie.

Volgens Bart Kruijt van Voetbal International heeft Lukkien echter een duidelijke visie gehad. "Wat zou dat gaan worden in de Eredivisie? De volgers van FC Groningen rekenden niet op veel kansen voor De Jonge, maar Lukkien zag wel wat in de technische middenvelder, die het seizoen begon als basisspeler, daarna last kreeg van blessures, maar zich na de winterstop weer terugvocht in het elftal. Uiteindelijk deed De Jonge in 21 competitiewedstrijden mee en groeide hij uit tot een belangrijke selectiespeler."

In de laatste weken van het vorige seizoen verloor De Jonge zijn vaste basisplaats echter weer. "In de laatste weken van het seizoen was De Jonge, na een paar mindere optredens, wel weer bankzitter geworden. Lukkien gaf in de slotfase de voorkeur aan Leandro Bacuna, die zijn aflopende contract in Groningen hierna niet verlengde en in de zomer naar Turkije vertrok. Een vervanger werd niet direct aangetrokken."

Dat liet vooral in de voorbereiding op het nieuwe seizoen een smalle selectie achter. "In de voorbereiding én bij de start van het nieuwe seizoen waren Stije Resink (die de aanvoerdersband van Bacuna overnam) en De Jonge de enige twee defensieve middenvelders die klaar waren voor de strijd. En in een systeem met twee middenvelders voor de verdediging was dat wel erg mager." 

Lees meer:
0 reacties
Agenda
vr
5/12
Excelsior
20:00
FC Groningen
za
13/12
FC Groningen
18:45
FC Volendam
zo
21/12
Go Ahead Eagles
14:30
FC Groningen
za
10/01
FC Groningen
21:00
NAC Breda
zo
18/01
SC Heerenveen
12:15
FC Groningen
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
5 Ajax 14 6 23
6 FC Utrecht 14 6 21
7 FC Twente 14 3 20
8 FC Groningen 14 -2 20
9 Fortuna Sittard 14 -2 18
10 Go Ahead Eagles 14 -1 17
11 SC Heerenveen 14 -1 17
Bekijk de hele stand