Van Mosselveld op de bres voor uitfans: "Kan ik niet uitleggen"

Dick Lukkien en Frank van Mosselveld
Dick Lukkien en Frank van Mosselveld Foto: © BSR Agency

Frank van Mosselveld vindt dat er nog veel te winnen is in de supportersregelingen en competitieprogramma’s in Nederland. "We zijn in Nederland kampioen in uitzonderingen bedenken en overal rekening mee
houden", stelt hij in De Bestuurskamer-podcast 

Volgens Van Mosselveld wordt het in Nederland onnodig moeilijk gemaakt bij het opstellen van het competitieprogramma. "Er zijn gewoon speelsteden waarbij het stadion de helft van het jaar niet gebruikt kan worden. En er zijn stadions waar overdag winkels in open zijn, waardoor er dan ook niet kan worden gespeeld", aldus de algemeen directeur van FC Groningen. 

Van Mosselveld merkt dat er weinig ruimte is voor overleg. "De regelingen rond een wedstrijd worden vaak als mededeling gebracht. Vaak denkt de uitspelende club daar dan nog van alles aan te kunnen veranderen. Maar in werkelijkheid ligt de politiecapaciteit al vast. Net als de vervoersregeling", legt hij uit. "Dan moet je daar heel veel tijd en energie in steken om nog tot kleine veranderingen te komen."

Voor supporters is het vaak ook niet duidelijk. "Bij de ene gemeente wordt daar wel gebruik van gemaakt en bij de andere niet. En in de ene stad kunnen de clubs wel onderling afspraken maken en in de andere niet. Dan wordt het voor supporters wel heel erg onduidelijk. We hebben in Nederland één gemeente met drie BVO’s. En daar reis je op drie verschillende manieren naartoe als supporter. En als je dat in het licht zet van het gegeven dat de vervoersregeling door de gemeente bepaald wordt, dan kan ik aan mijn supporters niet meer uitleggen waarom er in Rotterdam dan drie verschillende regelingen gelden", besluit Van Mosselveld. 

Lees meer:
0 reacties